• Поверлифтинг
  • Дизање тегова

• Мини-фудбал.

Спорт - Мини Соццер

Мини-футбол - врста фудбала. Вође тимова су Бразил, Шпанија, Италија, Русија, САД и Немачка. Први Европско првенство у Шпанији (1999) постао шампион руске репрезентације. Године 1997, најјачи тим у Русији мини-фудбал "Дина" (Москва) освојио Европски куп, који је одржан у Москви. Светско првенство, Европа и Русија, а прође још врсте фудбала - (. Фудбал у сали) "футсал"

Историја појаве мини-фудбал.

У 1920. година прошлог века на бразилским плажама је била веома популарна фудбал игра (подручје терену, наравно, био је знатно мање него у великом фудбалу). Плажа верзија игре са малим бројем играча у почетку под називом "Салон де Фоотбалл". Ускоро Мини Соццер ушли у халу и добила своја правила.

Први експериментални Игра Европе одржан је у 1958 у бечком "Стадтхалле". Постепено, мали фудбал је стекао популарност у другим европским земљама. Године 1988 је коначно одобрена правила у 1989 од 5. до 15. јануара у Холандији су одржали светски шампионат суђење у овом спорту. У финалу против Холандије састали и Бразила, који је постао први шампион.

Подручје и капија упола колико у уобичајеном фудбалу, лопта лакше. У тимовима од по 5 играча (голман и четири поље). Округли траје две једнаке периоде од 20 минута. Пре утакмице, привуче много да изаберете стране суда и права ударца. На сигнал из Врховног суда је један од играча почиње игра ударио лопту стационарни лежи на средини терена, лопта истовремено треба да буде усмерена на пола-цоурт ривала.

Сви играчи морају бити на својој половини терена, играчи тима, не узимајући ударац мора да се налази на удаљености од најмање 3 м од лопте све док кицк-офф неће извршити. Узимајући кицк-офф играч, није дозвољено да додирне лопту други пут пре него што било који од других играча. Након што игра се наставља са голом на исти начин као на почетку утакмице које је тим на капији чији циљ постигао. Пре почетка другог полувремена да промени страну област Манда. Циљ је постигао гол, ако је у потпуности је

Правила игре у мини-фудбал.

Сви играчи морају бити на својој половини терена, играчи тима, не узимајући ударац мора да се налази на удаљености од најмање 3 м од лопте све док кицк-офф неће извршити. Узимајући кицк-офф играч, није дозвољено да додирне лопту други пут пре него што било који од других играча. Након што игра се наставља са голом на исти начин као на почетку утакмице које је тим на капији чији циљ постигао. Пре почетка другог полувремена, екипе мењају стране суда.

Циљ је постигао гол, ако је у потпуности прешла линију између стативе и под пречку, а ако је нападач намерно не праве, не катапултирао и гурнуо лопту у руци. У случају раскида шест метара дува обе половине трајања повећава. Тимови имају право на узимање у сваком полувремену једне тајмаут трајању од 1 минута.

Облик Тим се састоји од мајице са бројем (играчи једног тима треба да имају различите бројеве), Пант, Леггингс, штитовима и ципеле. Дозвољено да играју на школовању или спортских ципеле са лицима тканине или меке коже и ђоновима од гуме или сличног материјала. Играти без ципела је забрањено. Одећа Голман боја разликује од одеће играче обе екипе и судије.

Инвентар.

Поље мора бити нормална на дужину - не више од 42 м, али не мање од 25 м, ширина 25 м, а не мање од 15 м међународних утакмица димензије сајта: дужине 38-42 м, ширине од 18-22 м Гејтс се састоји од.. две праве регали, одвојени једни од других од три метра и повезани са хоризонталном пречке, доње границе која је на удаљености од два метра од земље. Ширину и дубину Струтс - 8 цм.

Лопта у мини-фудбал има облик сфере. Минимални пречник лопте - 62 цм, максимални пречник -. 64 цм Тежина лопте рано у игри није више од 430 г, а не мање од 390, коришћење других врста лопти дозвољених у ако је предвиђено унапред (осим за међународне игре).