• Поверлифтинг
  • Дизање тегова

• Хокеј на леду.

Спорт - Хокеј на леду

Хокеј на леду - спортска игра, подврста хокеј. Се игра на посебном хокеј клизалиште две екипе шест играча. Циљ игре - да постигну пак у мрежу противничке екипе.

Историја.

Игра хокеј на Универзитету МцГилл, Монтреал, Канада, 1884. Историја хокеја на леду је једна од највише оспоравана од свих спортова. Традиционално сматра родно место хокејашке Монтреалу (мада Новије студије указују на примат Кингстон, Онтарио или Виндсор, Нова Шкотска). Међутим, на неким од КСВИ века холандске слике приказано много људи играју на залеђеном каналу као хокеј игра. Али, упркос томе родно место модерне хокеја на леду и даље се сматра у Канади.

Када је у 1763 УК опоравио од француске Канаде, војници доведени овој земљи хокеја. Јер Канадски Зиме су веома оштра и дуга, па је ова област увек добродошла у зимским спортовима. Причвршћивање секачи да сир својим чизмама енглеском и француском говорном Канађани су играли ову игру на замрзнута река, језера и других водених тела. У Новој Шкотској и Вирџинији, постоје древне слике приказују људе играју хокеј.

3. март, 1875 у Монтреалу била домаћин првог хокејашкој утакмици у затвореном простору, детаљи који су забележени у Монтреалу новинама «Монтреал Газетте». 1877, неколико студената на Универзитету МцГилл Монтреалу измислио првих седам Хокеј правила. После неког времена игра је постала толико популарна да 1883 је представљен на годишњем Монтреалу Винтер карневал.

У 1888, гувернер генерал Канаде, Сер Фредерик Стенли, чији синови хокеј ентузијасти, присуствовао је карневал, а био је толико импресиониран призором да је одлучио да оснује награду за најбољи тим. Станлеи Цуп пошто постане награђен најбољи аматерски хокеј тим. Данас, он се додељује победнику плеј из Натионал Хоцкеи Леагуе, и једна је од најпрестижнијих трофеја у свету спорта. Један од синова Лорда Стенлија допринели развоју хокеја на леду у Великој Британији и, као последица тога, у целој Европи.

Хокеј поље.

Димензије:

Дужина: Минимум 56, максимум 61 м
    Ширина: најмање 26 до 30 м
    Углови се заокружују на луку круга полупречника од 7 м до 8,5 м.

Сиде.

Платформа треба да буде окружена са пластичним или дрвеним странама не мање од 1,17 м, а не више од 1,22 м изнад површине леда. На предњим странама платформе ће бити инсталиран заштитним стаклом.

Схиелдс

У топ форми и кацига играчи једног тима треба да буду исте боје. Џемпери играчи морају бити означена бројем и презименом.

Саве.

Врата морају имати следеће димензије:

Висина: 1,22 м изнад површине леда
    Ширина 1,83 м

Бочни шоља и пречка повезивања бочне ноге, морају бити одређеног дизајна и произведен од материјала са спољним пречником од 5 цм.

ВАСХЕР.

ВАСХЕР ће бити направљена од вулканизиране гуме или других одобрених материјала и ИИХФ бити знатно црне боје.

Димензије прање.

Пречник: 7.62 цм
    Дебљина: 2.54 цм
    Тежина: 105-185 г

Трајање игре.

Меч Хоцкеи се састоји од три периода од 20 минута чистог времена. У случају нерешеног резултата на крају три периода може доделити додатно време (прековремени рад). Потреба за прековремени рад, као и његово трајање је наведено посебно у званичним прописима о конкуренцији.

Рецапс.

Утакмица 20-25 играчи обично долазе из једног тима. Минимални и максимални број играча је одређен правилима турнира. У исто време на терену од стране екипе мора да буде шест играча - пет области и један голман. Може да се замени са ударцем на шестом терену плејеру. Играчи можете променити како у паузама током прекида време играју, а директно у току игре. Током прековремени рад на месту присутсивует пет (голман и четири поља) играча.

Судија.

Хокеј. Судија задужен. Хокеј меч судије који се састоје од три или четири судије. Један од судија (у НХЛ ова два арбитра) назива се Југе, а друга два - помоћници. Дужности главног судије је одговоран за праћење кршења правила, фиксација Сцоре (голова). Помоћници су одговорни за праћење одредбе "Оффсиде" глазура пак, баци пак.

Поред судије на терену за сваку игру тамо Жири, који се налази офф-сите. То је одговорност судија укључују узимање минута игре, зауставио време. Дужности судије у вратима улази сигнализацију подјармљених пак у гол укључивањем посебан лампу.

Новчане казне.

У Хокеј, играчи могу да користе тзв борба за власт (у женском хокеј снаге борбе је забрањено). Борба за власт подразумева контакт игру, игру "у стамбеном телу." Међутим, није свака игра је дозвољено да контактира. Забрањене кораци, одложи противника, захват, високу слепљивање игру, ударце, лактовима и слично.

Изнервирани играч је црвени картон за неко време. Уклањање дешава дисциплински (за 10 минута, или до краја меча), када се уместо даљинског иде другог играча, или уобичајено (2 минута, или - бар у случају повреде - за 5 минута), када се смањује број играча на терену. Уклањање се сматра на нето времена за игру. Даљински играч троши време на уклањању шеснаестерца. За неке поремећаје (на пример, јачина повреде) казниће се од стране тима у целини, служи казну у било којој од играча.

Ако грешка догодила против играча објављеном један-на-један са голманом, главни судија може бити упућен на слободно бацање (метак). Слободно бацање се изводи један Фиелдер оштећеног тима против голман противничког тима.