• Пауерліфтинг
  • Важка атлетика

• Водне поло.

Види спорту - Водне поло

Водне поло - командний вид спорту з м'ячем, в якому дві команди намагаються закинути гол у ворота суперника. Гра при цьому проходить в басейні з водою.

Опис:

Одночасно від кожної команди в грі беруть участь сім чоловік - шість польових гравців і голкіпер. Гостьова команди виступає в білих шапочках, домашня - в темних. Голкіпери носять червоні шапочки з номером 1. Обидві команди можуть робити заміни по ходу гри.

Гра складається з чотирьох періодів. Довжина кожного періоду в олімпійському водному поло - 8 хвилин чистого часу. Тобто, рахунок часу зупиняють, коли зупинена гра. Кожна команда може володіти м'ячем не більше 30 секунд. Щоразу, коли команда, що володіє м'ячем намагається забити гол, кидаючи м'яч у ворота суперника, секундомір скидається на нуль і команді знову дається 30 секунд на володіння м'ячем. Кожна команда може взяти два двухминутних тайм-ауту в основний час і один тайм-аут в додатковий час. Тайм-аут може взяти тільки команда, що володіє м'ячем.

Розміри басейну для гри не фіксовані і можуть варіюватися від 20 × 10 метрів до 30 × 20 метрів. Мінімальна глибина басейну - 1,8 метра. Останнє правило часто ігнорують в аматорських і юніорських змаганнях. Ворота у водному поло 3 метра в довжину і 90 сантиметрів у висоту. М'яч для гри зазвичай жовтого кольору. Середина поля позначається білою лінією.

У п'яти метрах від кордону поля проходить жовта лінія, з якої здійснюються спроби забити пенальті у разі порушень. У двох метрах від воріт проходить червона лінія, що позначає зону, в яку не можуть запливати гравці нападаючої команди без м'яча. Всі лінії зазвичай позначаються поплавками різного кольору розміщені вздовж кордону басейну.

Один гравець кожної команди виступає в ролі голкіпера. Голкіпер - єдиний гравець команди, який може чіпати м'яч обома руками, бити м'яч кулаком, а також, у дрібному басейні, стосуватися дна ногами. Голкіпер на відміну від інших гравців повинен завжди залишатися на своїй половині поля.

Гравці можуть пасувати м'яч своїм партнерам по команді або плисти, штовхаючи м'яч перед собою. Чи не дозволяється атакувати гравця, який не володіє м'ячем. також правилами забороняється тримати м'яч під водою в момент, коли гравець оборони атакує гравця з м'ячем. Порушення караються видаленням порушника на 20 секунд і вільним кидком, тобто кидком який не може бути спрямований безпосередньо в ворота противника. Виняток становлять п'ятиметрові штрафні кидки.

Водне поло вимагає прекрасної фізичної підготовки. Гравці часто пропливають 3 кілометра за 4 періоду. Водне поло вимагає від гравців високої координації. Пас віддається партнери звичайно віддається по повітрю - м'яч не стосується води. Іноді пас віддається в воду спеціально гравцеві, що перебуває найближче у воротах, щоб той міг вистрибнути з води і забити гол.

Історія:

Водне поло винайдено в кінці 19 століття у Великобританії Вільямом Вілсоном. Прототипом гри послужило регбі. Ранні версії гри дозволяли використання сили в боротьбі за м'яч, утримання суперника під водою для оволодіння м'ячем. Воротар перебував за межами поля, і намагався запобігти спробам суперника покласти м'яч на причал. Гра набула сучасної у форму в 80-х роках 19 століття. В водне поло грають в багатьох країнах світу. Гра особливо популярна в Угорщини та колишньої Югославії.

Водне поло - один з найстаріших олімпійських видів спорту. Гра вперше появівілась в програмі Олімпійських ігор в 1900 році. Жіноче водне поло увійшло до олімпійської програми у 2000 році після політичних протестів австралійської жіночої команди. У чоловічому водному поло знаменитий угорський спортсмен Дежо Гьярматі виграв п'ять олімпійських медалей (золото в 1952, 1956, 1964; срібло в 1948; бронзу в 1960), встановивши поки ніким не побитий рекорд.