• Пауерліфтинг
  • Важка атлетика

• Міні-футбол.

Види спорту - Міні-футбол

Міні-футбол - різновид футболу. Лідерами є команди Бразилії, Іспанії, Італії, Росії, США та Німеччини. У першому чемпіонаті Європи в Іспанії (1999) чемпіоном стала збірна команда Росії. В 1997 найсильніша команда Росії з міні-футболу «Діна» (Москва) стала володарем Кубка європейських чемпіонів, що пройшов у Москві. Чемпіонати світу, Європи та Росії проходять і ще з однієї різновиду футболу - «футзалу» (футбол в залі).

Історія виникнення міні-футболу.

В 1920-і рр. минулого сторіччя на бразильських пляжах була дуже популярна гра футбол (площа поля, природно, була значно меншою, ніж у великому футболі). Пляжний варіант гри з невеликою кількістю гравців спочатку називався «футбол де салон». Незабаром міні-футбол проник в зали і обзавівся власними правилами.

Перша експериментальна грала Європі відбулася в 1958 в віденському «Штадтхалле». Поступово міні-футбол завоював популярність і в інших європейських країнах. В 1988 були остаточно затверджені його правила, в 1989 з 5 по 15 січня в Нідерландах відбувся пробний чемпіонат світу з цього виду спорту. У фінальному матчі зустрілися збірні Нідерландів та Бразилії, яка і стала першим чемпіоном.

Майданчик і ворота вдвічі менше, ніж у звичайному футболі, м'яч легше. У команді по 5 гравців (воротар і чотири польових). Тривалість гри складає два рівні періоди по 20 хвилин. Перед початком гри проводиться жеребкування для вибору сторін майданчика і права початкового удару. По сигналу головного судді один з гравців починає гру ударом по нерухомому м'ячу, який лежить в центрі майданчика, м'яч при цьому повинен бути спрямований на половину майданчика суперників.

Всі гравці повинні знаходиться на своїй половині майданчика, причому гравці команди, що не виконує початковий удар, повинні розташовуватися на відстані не менше 3 м від м'яча до тих пір, поки початковий удар не буде виконаний. Гравець, що виконав початковий удар, не має права вдруге торкнутися м'яча раніше будь-кого з інших гравців. Після забитого м'яча гра поновлюється так само, як і на початку гри, тією командою, в ворота якої був забитий гол. Перед початком другого тайму ко мих фахівців міняються сторонами майданчика. М'яч вважається забитим у ворота, якщо він повністю

Правила гри в міні-футбол.

Всі гравці повинні знаходиться на своїй половині майданчика, причому гравці команди, що не виконує початковий удар, повинні розташовуватися на відстані не менше 3 м від м'яча до тих пір, поки початковий удар не буде виконаний. Гравець, що виконав початковий удар, не має права вдруге торкнутися м'яча раніше будь-кого з інших гравців. Після забитого м'яча гра поновлюється так само, як і на початку гри, тією командою, в ворота якої був забитий гол. Перед початком другого тайму команди міняються сторонами майданчика.

М'яч вважається забитим у ворота, якщо він повністю перетнув лінію між стійками і під поперечиною і якщо при цьому гравець атакуючої команди навмисне не вніс, не зронив і не проштовхнув м'яч у ворота рукою. У випадку пробиття шести метрових ударів тривалість обох таймів збільшується. Команди мають право на взяття в кожному таймі по одному тайм-ауту тривалістю 1 хвилину.

Форма гравця складається з футболки з номером (футболісти однієї команди повинні мати різні номери), трусів, гетр, щитків та взуття. Дозволяється грати в тренувальних або гімнастичних туфлях з верхом із тканини або м'якої шкіри і підошвою з гуми або подібного матеріалу. Грати без взуття забороняється. Одяг воротаря за кольором відрізняється від одягу гравців обох команд і суддів.

Інвентар.

Поле має бути перпендикулярним, довжина - не більше 42 м і не менше 25 м, ширина-не більше 25 м і не менше 15 м. У міжнародних матчах розміри площадки: довжина 38-42 м, ширина 18-22 м. Ворота складаються з двох прямих стійок, відділених один від одного на три метри і з'єднаних горизонтальній поперечиною, нижня грань якої знаходиться на відстані двох метрів від землі. Ширина і глибина стійок - 8 см.

М'яч в міні-футболі має сферичну форму. Мінімальний діаметр м'яча - 62 см, максимальний діаметр - 64 см. Вага м'яча на початку гри становить не більше 430 г і не менш ніж 390 м Застосування інших типів м'ячів дозволяється в тому випадку, якщо це заздалегідь обмовляється (крім міжнародних матчів).