• Пауерліфтинг
  • Важка атлетика

• Хокей з шайбою.

Види спорту - Хокей з шайбою

Хокей з шайбою - спортивна гра, підвид хокею. Грається на спеціальній хокейному майданчику двома командами з шести гравців. Мета гри - забити шайбу в ворота суперника.

Історія.

Гра в хокей в університеті McGill, Монреаль, Канада, 1884 рік. Історія хокею з шайбою є однією з найбільш оспорюваних серед усіх видів спорту. Традиційно місцем народження хокею вважався Монреаль (хоча більш свіжі дослідження вказують на першість Кінгстон, Онтаріо або Віндзора, Нова Шотландія). Однак, на деяких голландських картинах XVI століття зображені безліч людей граючих на замерзлому каналі в схожу на хокей гру. Але незважаючи на це батьківщиною сучасного хокею з шайбою вважається все-таки Канада.

Коли в 1763 Великобританія відвоювала у Франції Канаду, солдати привезли із собою на цю землю хокей на траві. Оскільки канадські зими дуже суворі й довгі, то в цій місцевості завжди віталися зимові види спорту. Прикріплюючи різаки для сиру до своїх черевиків англо-і франкомовні канадці грали в цю гру на замерзлих річках, озерах та інших водоймах. У Новій Шотландії і Вірджинії існують старовинні картини на яких зображені люди, що грають в хокей.

3 березня 1875 в Монреалі був проведений перший хокейний матч в закритому приміщенні, інформація про який була зафіксована в монреальской газеті «Montreal Gazette». В 1877 кілька студентів монреальського університету McGill винайшли перші сім хокейних правил. Через деякий час гра стала настільки популярна, що в 1883 була представлена ​​на щорічному монреальському Зимовому Карнавалі.

У 1888 році генерал-губернатор Канади сер Фредерік Стенлі, чиї сини були хокейними ентузіастами, відвідав Карнавал і був настільки вражений видовищем, що вирішив заснувати приз для найкращої команди. Кубок Стенлі з тих пір став вручатися кращої аматорської хокейної команді. Сьогодні він вручається переможцю плей-офф Національної Хокейної Ліги і є одним з найпрестижніших трофеїв в світі спорту. Один із синів Лорда Стенлі сприяв розвитку хокею з шайбою в Великобританії і, як наслідок, в усій Європі.

Хокейний майданчик.

Розміри:

Довжина: мінімум 56, максимум 61 м
    Ширина: мінімум 26, максимум 30 м
    Кути майданчика повинні бути заокруглені дугою кола радіусом від 7 м до 8,5 м.

Борта.

Майданчик повинні бути оточена пластиковими або дерев'яними бортами висотою не менше ніж 1,17 м і не більше ніж 1,22 м над рівнем поверхні льоду. На лицьових бортах майданчика повинно бути встановлено захисне скло.

Щитки

Верхня форма і шоломи гравців однієї команди повинна бути однакового кольору. На светрах гравців повинні бути нанесені номера та прізвища.

Ворота.

Ворота повинні мати такі розміри:

Висота: 1,22 м над поверхнею льоду
    Ширина 1,83 м

Бічні стійки і поперечина воріт, що з'єднує бічні стійки, повинні бути певної конструкції і виготовлені з матеріалу з зовнішнім діаметром 5 см.

Шайба.

Шайба повинна бути виготовлена ​​з вулканізованої гуми або іншого схваленого ІІХФ матеріалу і бути в основному чорного кольору.

Розміри шайби.

Діаметр: 7,62 см
    Товщина: 2,54 см
    Вага: 105-185 м

Тривалість гри.

Матч з хокею з шайбою складається з трьох періодів по 20 хвилин чистого часу. У разі нічийного результату по закінченні трьох періодів можливе призначення додаткового часу (овертайму). Необхідність овертайму, а так же його тривалість обумовлюється окремо в регламенті турніру.

Склади команд.

На матч зазвичай приходять 20-25 гравців від однієї команди. Мінімальна і максимальна кількість гравців визначається регламентом турніру. Одночасно на полі з боку однієї команди повинні знаходиться шість гравців - п'ять польових і один воротар. Допускається заміна воротаря на шостого польового гравця. Зміни гравців можливі як в паузах під час зупинки часу гри, так і безпосередньо в ході гри. Під час проведення овертаймів на майданчику прісутсівует по п'ять (воротар і чотири польових) гравців.

Судді.

Хокей. Головний суддя. Хокейний матч обслуговує суддівська бригада складається з трьох або чотирьох суддів. Один із суддів (в НХЛ таких арбітрів два) називається головним суддею, два інших - помічниками головного судді. В обов'язки головного судді входить відстеження порушень правил, фіксація взяття воріт (голів). Помічники головного судді відповідають за відстеження положень «поза грою», прокинув шайби, вкидань шайби.

Крім суддів в полі на кожному матчі присутній суддівська бригада, яка перебуває за межами майданчика. До обов'язків цих суддів входить ведення протоколів ігри, завмер часу. В обов'язки судді за воротами входить сигналізування про забиту в ворота шайбі шляхом включення спеціального ліхтаря.

Штрафи.

В хокеї з шайбою гравцям дозволяється застосовувати так звану силову боротьбу (в жіночому хокеї з шайбою силова боротьба заборонена). Силова боротьба передбачає контактну гру, гру «корпус в корпус». Проте не всяка контактна гра дозволяється. Забороняються підніжки, затримки суперника руками, затримки ключкою, гра високо піднятою ключкою, удари руками, ліктями тощо.

Порушив правила гравець видаляється з майданчика на певний час. Видалення буває дисциплінарним (на 10 хвилин або до кінця матчу), коли замість видаленого виходить інший гравець, або звичайним (на 2 хвилини або - рідше, в разі нанесення травми - на 5 хвилин), коли число гравців на майданчику зменшується. Час видалення вважається по чистому часу гри. Віддалений гравець проводить час видалення на лавці штрафників. За деякі порушення (наприклад, порушення чисельного складу) карається команда в цілому, штраф відбуває будь-який з гравців.

У разі якщо порушення правил відбулося проти гравця вийшов один на один з воротарем, то головним суддею може бути призначений штрафний кидок (буліт). Штрафний кидок виконується одним польовим гравцем постраждалої команди проти воротаря провинилася команди.